Targi Fachpack 2021. Najnowsze trendy w pakowaniu produktów, technologiach pakowania i maszynach pakujących

Targi FACHPACK 2021 właśnie się rozpoczęły. Fachpack to jedna z najważniejszych imprez branżowych sektora opakowań, maszyn pakujących i projektowania opakowań.

Targi odbywają się w Norymberdze w dniach 28 – 30 września 2021 r., po dwuletniej przerwie.

Przez trzy dni targi FACHPACK 2021 będą okazją do spotkań biznesowych oraz osobistego dialogu między kolegami i partnerami biznesowymi, a także do dyskusji o najnowszych trendach i innowacjach w branży opakowaniowej.

FACHPACK to jedno z głównych wydarzeń w Europie dla firm produkujących i wykorzystujących opakowania oraz systemy pakowania. Targi odbywają się w Norymberdze od ponad 40 lat, zapewniając zwięzły, ale kompleksowy wgląd we wszystkie istotne tematy z branży opakowaniowej. Zakres targów to rozwiązania w zakresie pakowania produktów, towarów przemysłowych i konsumenckich, pomocy w pakowaniu, produkcji i dystrybucji materiałów opakowaniowych, ale także maszyn do produkcji opakowań, technologii pakowania, systemów pakowania i drukowania.

Najnowsze trendy w pakowaniu produktów, technologiach pakowania i maszynach pakujących
Przez trzy dni targów niezliczeni wystawcy i goście z branży opakowaniowej spotkają się i omówią różne koncepcje opakowań, najnowsze trendy w pakowaniu towarów, projektowaniu opakowań przyszłości, pakowaniu ekologicznym i e-commerce. Ogromna gama prezentowanych produktów obejmuje wszystko, od maszyn pakujących i etykietowania opakowań po przetwarzanie opakowań ze wszystkimi odpowiednimi materiałami opakowaniowymi.

FACHPACK przyciąga wystawców i zwiedzających z całej Europy, którzy pracują w branżach wykorzystujących opakowania i systemy pakowania. Należą do nich przede wszystkim przemysł spożywczy, który wykorzystuje opakowania do żywności, napojów i przekąsek. Wydarzenie przyciąga również przedstawicieli branży farmaceutycznej, kosmetycznej, chemicznej i ochrony zdrowia. Inne reprezentowane sektory obejmują branże niespożywcze, producentów karmy dla zwierząt domowych i inne towary konsumpcyjne. Swoje produkty zaprezentują również wystawcy dla branży motoryzacyjnej, medycznej i artykułów przemysłowych.

Tegoroczny temat przewodni targów: ekologiczne opakowania
FACHPACK jest kluczowym miejscem spotkań branży opakowaniowej koncentrując się na zrównoważonej gospodarce opakowaniowej. Ekologiczne opakowania będą głównym tematem tegorocznej imprezy. Zrównoważone opakowania to kluczowa kwestia, od opakowań i materiałów pochodzących z recyklingu i nadających się do recyklingu po opakowania i systemy wielokrotnego użytku, a także procesy przyjazne dla środowiska. Targi pozwolą na uzyskanie inspiracji i poznanie rozwiązań najlepszych praktyk w zakresie zrównoważonego pakowania.

Firma DI-ZET na targach Pachpack 2021
Firma DI-ZET powstała w 1990 roku w Warszawie. Jesteśmy obecni na rynku ponad 30 lat. Rozpoczęliśmy wówczas współpracę z niemiecką firmą Cyklop GmbH w zakresie sprzedaży urządzeń pakujących oraz materiałów eksploatacyjnych. W zakresie technologii wiązania taśmą poliestrową jak i polipropylenową, oferujemy szeroką gamę urządzeń od najprostszych, ręcznych aparatów, poprzez pneumatyczne i bateryjne, aż do półautomatów i automatów. W zakresie owijarek do palet współpracujemy ze szwedzką firmą Cyklop Teknik AB produkującą te urządzenia w technologii Power Eco Stretch.

W późniejszym czasie rozszerzyliśmy również współpracę z niemiecką firmą SMB Schwede Maschinenbau specjalizującą się w produkcji wiązarek ramowych i specjalistycznych, niemiecką firmą Fährenkämper GmbH & Co. KG specjalizującą się w produkcji owijarek poziomych i systemów pakowania horyzontalnego oraz szwedzką firmą Trioworld, producentem wysokogatunkowej folii stretch. Gamę urządzeń pakujących uzupełniliśmy również o wiązarki Cyklop AXRO z zastosowaniem sznurka elastycznego oraz inne urządzenia pomocnicze w pakowaniu. W zakresie formowania i zaklejania kartonów współpracujemy z włoskim producentem Comarme. Owijarki poziome i systemy pakowania horyzontalnego dostarczamy także we współpracy z włoskim producentem GG Macchine. Jesteśmy także przedstawicielem w Polsce niemieckiego producenta systemów pakowania w folie i opakowania papierowe Beck Packautomaten GmbH & Co. KG.

Każdego klienta traktujemy indywidualnie dopasowując ofertę do konkretnych potrzeb. Obsługujemy największe zakłady produkcyjne w kraju, jaki i małe firmy, oferując dla nich najkorzystniejsze rozwiązania. Oferujemy klientom serwis i wsparcie w zakresie części zamiennych.

Podczas targów Fachpack 2021 można spotkać się z nami i naszymi Partnerami:

Taśmy spinające PP Dizet

Program targów Fachpack 2021

Kreujemy przyszłość to nowe hasło targów FACHPACK, które przewija się również przez rozbudowany program spotkań i prezentacji. Tu wychwytywane są trendy a w dialogu powstają impulsy do nowych pomysłów.
FACHPACK rozszerza swój zasięg w cyfrowy świat. Konkretnie oznacza to, że wszystkie prezentacje na targach będą transmitowane na cyfrowym rozszerzeniu myFACHPACK i będą tam również dostępne później.

Temat przewodni „Opakowanie przyjazne dla środowiska”
Opakowania przyjazne dla środowiska to wciąż gorący temat, którym FACHPACK zajmie się również w 2021 roku, zachęcając wszystkich do ponownego przemyślenia temat materiałów, technologii i procesów. FACHPACK to idealna platforma najlepszych praktyk w zakresie prezentacji przyjaznych dla środowiska rozwiązań opakowaniowych w sposób efektywny medialnie i ich pozytywnego wprowadzania do publicznej dyskusji. Niezależnie od tego, czy chodzi o opakowania z recyklingu, czy recykling opakowań, materiały oszczędzające zasoby, opakowania i systemy wielokrotnego użytku, a także procesy przyjazne dla środowiska. Odwiedzający mogą czerpać inspirację ze zrównoważonych rozwiązań wystawców dotyczących kluczowego tematu „opakowania przyjazne dla środowiska”.

Fora PACKBOX i TECHBOX
Fora PACKBOX i TECHBOX są teraz stałymi elementami programu targów Fachpack. W 2019 roku około 11 000 uczestników zainspirowało się tematami związanymi ze zrównoważonym rozwojem, projektowaniem, recyklingiem, cyfryzacją i automatyzacją. Na targach FACHPACK 2021 kluczowy temat „Opakowanie przyjazne dla środowiska” odgrywa szczególną rolę w prezentacjach, ale także w tematach dotyczących przedsiębiorczości, rozwoju biznesu i innowacji produktowych. Szczególną cechą PACKBOX i TECHBOX jest to, że ważni partnerzy z branży przygotowali program i zapraszają zainteresowane strony do wysłuchania lub dołączenia do dyskusji.
Oprócz PACKBOX i TECHBOX odbędzie INNOVATIONBOX, nowe forum wystawców na FACHPACK. Tutaj zarejestrowani wystawcy mogą prezentować swoje innowacje i najważniejsze produkty odwiedzającym branżę w krótkich prezentacjach trwających 30 minut. Prezentacje będą transmitowane na żywo na myFACHPACK i będą również dostępne do pobrania online po FACHPACK.
Dodatkowo wszyscy uczestnicy międzynarodowej Strefy Start-upów mają niepowtarzalną okazję do zaprezentowania swojej firmy i asortymentu szerokiej, profesjonalnej publiczności.

​Źródło: DI-ZET.pl oraz Fachpack.de

ul. Ochocza 2
04-942 Warszawa
Tel.: 22 517 35 80
Fax: 22 612 63 54